Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Kwiecień 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

Polska Strona Backgammona » Backgammon na świecie i w internecie » Backgammon online
 Drukuj temat
Konto na GridGammon
niuniuch
Generalnie procedura zakładania konta na GridGammon wygląda tak:

Na adres support@gridgammon.com należy wysłać maila z tematem "GridGammon account request", w treści odpowiadając na pytania:

Nickname:
Email:
Name:
Address:
Birthdate:
Telephone:
Operating system:

Who (GridGammon player/nickname) referred you to GridGammon?
niuniuch

Jak już wyślemy takiego maila, to niestety pozostaje nam czekać i liczyć na to, że ktoś odpisze. Trzeba pamiętać o tym, że GG jest serwerem darmowym, niekomercyjnym i nie ma tam "zatrudnionych" osób odpisujących na maile.
Jak już ktoś zajmie się zgłoszeniem, to w pierwszej kolejności wyśle do mnie maila z prośbą o potwierdzenie referencji.
I tutaj ważna sprawa - generalnie gdy GridGammon wysyła prośbę o referencję, to oczekuje że ktoś ją potwierdzi tylko jeżeli zna wnioskującego osobiście. Niestety backgammon w Polsce wygląda jak wygląda i nawet większości osób, z którymi regularnie gram w turniejach EBIF Polska, nigdy nie widziałem na oczy. GridGammon wie o tym, że nie wszystkich graczy znam osobiście, ale tak czy owak, jestem w pewien sposób odpowiedzialny za wszystkie osoby, którym potwierdziłem referencje i jeżeli by się zdarzyło, że ktoś rażąco naruszy regulamin, to konsekwencje trafią rykoszetem we mnie - na przykład przestaną zakładać konta z mojego polecenia.

Tak więc wprowadzam swój warunek potwierdzenia referencji - chciałbym żeby każda osoba, która chce przeze mnie założyć sobie konto na GG zagrała w chociaż jednym turnieju na EBIF Polska - żebym miał chociaż okazję pogadać, zagrać, upewnić się, że ktoś nie oszukuje, że zachowuje odpowiednią kulturę gry.
Edytowane przez niuniuch dnia 24.06.2015 21:26:38
Alea iacta est
 
niuniuch
I jeszcze mała zapowiedź - na jesień planujemy I Internetowe Mistrzostwa Polski i przed tym turniejem będę starał się zorganizować kolejną akcję zakładania kont na GridGammon - więcej szczegółów wkrótce.
Alea iacta est
 
Anna Mielech
super! :-)
 
niuniuch
Jestem po wstępnych rozmowach z GridGammon i mogę potwierdzić, że będzie akcja zakładaniu użytkowników.
Szczegóły wkrótce Uśmiech
Alea iacta est
 
alicecooper
Na kurniku rozegrałem kilkadziesiąt tysięcy gier
Wszyscy narzekają że kiepsko tam z losowością kości
Ale takie cuda jak na grind jeszcze mnie tam nie spotkały.

1) żeby przeciwniczka wygrała mecz do 13 nie mając ani jednej !! wygranej gry
2) widzę wyraźnie faworyzowanie wybranego gracza konsekwentnie przez cały mecz (dotyczy to zarówno meczów które wygrałem jak i przegrałem) i tak nie powinno być

Piszę bo ostatnia gra w której grid ratował cudami luka jak mógł przelała kroplę

jestem zniesmaczony tym serwerem i nie widzę wielkiego sensu gry na nim bo jest gorszy od kurnika

Pytanie 1 czemu grid?
pytanie 2 czy na innym serwerze można grac tylko jak przeciwnik się zgodzi?
Pytanie 3 jakie są Wasze wrażenia?
 
Anna Mielech
Tak więc moje wrażenia są takie, że grid wyraźnie faworyzuje wybranego gracza w takim samym stopniu, jak faworyzują go plastikowe kostki do gry.
Według mnie grid to najlepsze miejsce do gry - to serwer, na którym można rozegrać mecze z najciekawszymi graczami z całego świata. Działa nie tylko na systemie Windows, co jest udogodnieniem dla tych, którzy z Windowsa nie korzystają.
A backgammon jest (również) grą losową - stety lub niestety - to nie szachy.
 
jose65
W pełni podzielam zdanie Anny. Gram na GG od kilku lat i nie zauważyłem jakiś odstępstw. Zawsze najłatwiej jest zwalić na kości Uśmiech A co do moich osobistych spostrzeżeń... to szczęście chodzi falami niezależnie od tego gdzie gramy. Obecnie jestem po tej przegrywającej stronie ale miałem już takie okresy w grach turniejowych gdzie "rzygało" aż miło przez np. 10 meczy. Jacek pewnie potwierdzi po wygranej w ostatnim EBIF Open Z przymrużeniem oka
Jedyne co nam pozostaje to doskonalić swoją grę i czekać Uśmiech

Edit: Grając lepiej przechylamy szalę zwycięstwa na naszą stronę, mniej ruchów jest dla nas niekorzystnych, więcej ruchów jest dla nas korzystnych przy takim samym rozkładzie kości.
Edytowane przez jose65 dnia 03.12.2015 15:15:39
 
niuniuch
1. Dlatego Grid, bo grają tam wszyscy, włączając to całą światową czołówkę, i większość osób uważa to za najlepszy serwer do gry.
Oprócz tego, na Gridzie są rozgrywane turnieje EBIF International, w tym puchar mistrzów i drużynowe mistrzostwa, na które kwalifikacją są IMP.
2. Hmmm, trudno grać na innym serwerze, jeżeli przeciwnik się nie zgodzi Uśmiech. Jako organizator czułem, że muszę wskazać jakiś preferowany serwer na wypadek, gdyby gracze nie mogli się dogadać.
Serwer musi przede wszystkim spełniać 4 podstawowe wymogi:
- pozwala na mecze do 13
- zapisuje log
- zapamiętuje przerwane gry i daje możliwość dokończenia (tu odpada kurnik)
- ma rozkład kości zgodny z oczekiwanym (tu odpadają pokoje z czerwonymi kośćmi na SHG)

Jak się umówisz z przeciwnikiem na innym serwerze, który spełnia te wymogi, to nic mi do tego.

3. Najciekawsze wrażenia to mam z gry w turniejach na żywo. Np w zeszłym roku w Monte Carlo, przez pierwsze 7 dni nie wygrałem ani jednego meczu, po czym ostatniego dnia w Consultation Doubles wygraliśmy 6 pod rząd i zostaliśmy mistrzami.
Albo w tym roku, kiedy w pierwszej rundzie przeciwnik miał największego farta jakiego widziałem w życiu (https://www.youtube.com/watch?v=g5e-t...5e-tflh-ak), wg XG prawie +15 punktów w meczu do 17...
Alea iacta est
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
4,126,541 unikalne wizyty